Żywa lekcja historii – galeria zdjęć

lut 23, 2014 Liceum Brak komentarzy
logo2

21 lutego 2014r. Brać Rycerska „Kerin” zaprezentowała studentom Akademii Młodych Odkrywców żywą lekcję historii. Dzięki ich pokazom Odkrywcy i Poszukiwacze mieli okazję z bliska przyjrzeć się dawnym obyczajom i wierzeniom w Polsce za czasów panowania  Mieszka I i Bolesława Chrobrego. Niektórzy nasi studenci mieli niezwykłą okazję wcielić się w postacie z minionej epoki: rycerzy, księcia Mieszka I, księżniczkę Dąbrówkę czy posłańca. Prowadzący zaprezentowali także najpopularniejsze rodzaje broni używanej w średniowieczu. Najstarsi studenci, Eksperci, mogli wzbogacić swą wiedzę na temat Złotego Wieku w Polsce.

Pokazy obfitowały w anegdoty i żarty, co bardzo przypadło uczniom do gustu, a także rozbudziło ich wyobraźnię, toteż z wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem brali czynny udział w przedstawieniu.

Organizatorzy AMO

Dodaj komentarz

Przekaż 1% na szkołę !

W naszej szkole realizujemy program:


Zespół Szkół
im. Św. Edyty Stein

w Lublińcu

ul. Piłsudskiego 8
42-700 Lubliniec

tel./fax. (034) 351 03 60