VIVAT ACADEMIA!

kwi 15, 2013 Liceum Brak komentarzy
DSC_0231

W lublinieckim Miejskim Domu Kultury 11 kwietnia br. odbyła się uroczysta inauguracja Akademii Młodych Odkrywców, której inicjatorem jest dyrektor Zespołu Szkół im. św. Edyty Stein KSW w Lublińcu, pan Dariusz Przyłas.

Uroczystość rozpoczęła się od wysłuchania hymnu Gaudeamus igitur, zaprezentowanego przez młode pokolenie studentów Akademii – uczniów Zespołu Szkół KSW.
Następnie wszystkich zebranych powitał dyrektor Dariusz Przyłas oraz Dziekan Akademii Młodych Odkrywców – dr Andrzej Boczarowski. Burmistrz miasta Lublińca, pan Edward Maniura, pogratulował organizatorom i pomysłodawcom stworzenia pierwszej w powiecie lublinieckim Akademii oraz życzył wszystkim studentom zapału w zdobywaniu wiedzy i doświadczenia. Reprezentujący Akademię im. Jana Długosza w Częstochowie, pan dr Maciej Janik przekazał gratulacje od władz uczelni, pochwalił zapał i chęć zdobywania wiedzy przez młode pokolenie oraz oficjalnie ogłosił, że patronat nad naszą Akademią objął Jego Magnificencja Rektor Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie dr hab prof. AJD Zygmunt Bąk.
Podczas dalszej części programu nastąpiło wręczenie indeksów studenckich dla społeczności uczniowskiej Zespołu Szkół im. św. Edyty Stein KSW, do których to będą zbierane kolejne zaliczenia z poszczególnych zajęć czy wykładów. Celem Akademii Młodych Odkrywców jest rozbudzenie w dzieciach i młodzieży naukowej pasji poprzez pokazanie, że nauka to fascynująca przygoda, która może trwać przez całe życie.
Następnie pan dr Andrzej Boczarowski rozpoczął swój wykład inauguracyjny pt. Dinozaury ekstremalne, który spotkał się z ogromnym zainteresowaniem wszystkich słuchaczy, w każdym wieku. Po wykładzie każdy mógł zadać pytanie panu dr Boczarowskiemu, na które wyczerpująco i niezmiernie ciekawie odpowiadał prelegent.
Na zakończenie uroczystości pan dyrektor Dariusz Przyłas podziękował zebranym gościom za przybycie i zaprosił na Festiwal Nauki w dniu 25 maja br. w parku przed gmachem Zespołu Szkół im. św. Edyty Stein KSW w Lublińcu.

Hanna Krupa