Prezentacja wystawy „Wolni i Solidarni”Lubliniec, 10 – 24 marzec 2014

mar 09, 2014 Liceum Brak komentarzy
wystawa_ZS_im_sw_ES_Lubliniec

W dniach od 10 do 24 marca 2014 r. w Zespole Szkól im. Świętej Edyty Stein KSW w Lublińcu (ul. Józefa Pilsudskiego 8) prezentowana jest wystawa „Wolni i Solidarni”, przygotowana przez Jacka Jaśkiewicza z wrocławskiego Stowarzyszenia Solidarność Walcząca. Organizatorem prezentacji wystawy jest OBEP IPN w Katowicach we współpracy z Zespołem Szkól im. Świętej Edyty Stein KSW oraz Stowarzyszeniem Solidarność Walcząca we Wrocławiu.

Ekspozycja przedstawia założenia ideowe i działalność jednego z największych i najbardziej radykalnych ugrupowań opozycji antykomunistycznej lat osiemdziesiątych – Solidarności Walczącej, powstałej w 1982 r. Zaprezentowane zostały główne pola aktywności organizacji – działalność wydawnicza, radiowa, akcje protestacyjne, demonstracje uliczne oraz sylwetki czołowych działaczy. Pokazane zostały kulisy walki podziemnych struktur SW z organami bezpieczeństwa PRL i innych państw bloku wschodniego, w tym przygotowania do stawiania czynnego oporu i produkcji broni.

 


Dodaj komentarz

Przekaż 1% na szkołę !

W naszej szkole realizujemy program:


Zespół Szkół
im. Św. Edyty Stein

w Lublińcu

ul. Piłsudskiego 8
42-700 Lubliniec

tel./fax. (034) 351 03 60