I Dzień Wiosny na wesoło!

kwi 14, 2014 Liceum Brak komentarzy

Dnia 21 marca br.  w  Dniu Samorządności Szkolnej, uczniowie  Szkoły Katolickiej  już po raz piąty wzięli udział w organizowanym w szkole  wiosennym  konkursie „Europa da się lubić”. Impreza, która od lat cieszy się dużym zainteresowaniem  została przygotowana w dwóch kategoriach:

  1. dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej
  2. dla  gimnazjalistów i licealistów.

Konkurs  został podzielony na kilka części.

W I części konkursu 3-osobowe drużyny odpowiadały na pytania quizu dotyczące  krajów Unii Europejskiej, przygotowane w formie prezentacji.

W II części nauczyciele języków obcych  przygotowali krótkie   filmy kulturowe o Londynie i Berlinie, w językach narodowych  stolic i krótkie zwroty językowe, które uczniowie tłumaczyli na język polski.

Aby zmotywować uczniów, a przede wszystkim zachęcić ich do nauki języków obcych, oraz podkreślić jak ważna jest ich znajomość we wspólnej Europie, uczniowie każdej klasy   przygotowali wspólnie ze swoim zespołem  piosenkę europejską, a wyniki swojej ciężkiej pracy pokazali społeczności szkolnej na

scenie.

W  III części konkursu nie tylko starsi uczniowie pokazali swoje umiejętności wokalne i sceniczne, ale również  młodsi z klasy I i II  szkoły podstawowej czuli się na scenie wyjątkowo swobodnie.

Doskonały występ młodych artystów zapewnił wszystkim świetną zabawę.

Cały program imprezy wywołał sporo emocji wśród uczestników. Z pewnością był świetną formą relaksu z elementami zabawy i nauki.

 

 

O. Kulisz-Koza

 

 

Dodaj komentarz

Przekaż 1% na szkołę !

W naszej szkole realizujemy program:


Zespół Szkół
im. Św. Edyty Stein

w Lublińcu

ul. Piłsudskiego 8
42-700 Lubliniec

tel./fax. (034) 351 03 60