D N I Z D R O W I A

mar 19, 2014 Liceum Brak komentarzy

W dniach 11- 14.03 obchodziliśmy w szkole „Dni Zdrowia”, które miały na celu przypomnienie zasad zdrowego odżywiania i zachęcenie do aktywnego trybu życia.

Z tej okazji na zajęciach kulinarnych prowadzonych przez Panią Sylwię Kanclerz uczniowie z klas I- III szkoły podstawowej poznali piramidę zdrowego żywienia, a także zapoznali się z produktami spożywczymi, których nie można łączyć ze sobą, m.in. herbaty z cytryną, ogórka z pomidorem, czy pomidora z białym serem. Na podstawie zdobytej wiedzy uczniowie samodzielnie wykonywali koreczki z owoców,warzyw, ryb, wędlin i serów. Natomiast na zajęciach z wychowawcą dzieci wykonały prace plastyczne pt. „Zdrowie na talerzu” oraz uczyły się piosenki o witaminkach.

Uczniowie klas IV- VI szkoły podstawowej uczestniczyli w zajęciach, na których układali dzienny jadłospis w oparciu o piramidę zdrowego żywienia.

Każda klasa miała za zadanie przygotować plakat z hasłem promującym zdrowy styl życia.

W piątek odbył się międzyklasowy konkurs, podczas którego uczniowie mogli wykazać się znajomością zasad zdrowego odżywiania oraz skutkami nieprawidłowej diety dla organizmu. Rywalizację w szkole podstawowej wygrała klasa V, natomiast w starszych klasach – III gimnazjum.

Konkursowe zmagania, umiliły nam występy najmłodszych uczniów, którzy zaśpiewali piosenki zachęcające wszystkich do zdrowego stylu życia.

Aleksandra Szopka

Dodaj komentarz

Przekaż 1% na szkołę !

W naszej szkole realizujemy program:


Zespół Szkół
im. Św. Edyty Stein

w Lublińcu

ul. Piłsudskiego 8
42-700 Lubliniec

tel./fax. (034) 351 03 60