Akademia Młodych Odkrywców – pierwsza w powiecie lublinieckim, bezpłatna i otwarta dla wszystkich.

kwi 07, 2013 Liceum Brak komentarzy

Dyrekcja oraz grono pedagogiczne Zespołu Szkół im. św. Edyty Stein KSW w Lublińcu serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych, a w szczególności dzieci i młodzież na uroczystą inaugurację Akademii Młodych Odkrywców, która odbędzie się 11 kwietnia o godz.15.30 w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu. Niezwykle ciekawy i widowiskowy wykład o dinozaurach ekstremalnych wygłosi dr Andrzej Boczarowski.
Celem Akademii Młodych Odkrywców jest rozbudzenie w dzieciach i młodzieży naukowej pasji poprzez pokazanie, że nauka to fascynująca przygoda, która może trwać przez całe życie. Co najmniej raz w miesiącu młodzi studenci będą uczestniczyć w zajęciach prowadzonych z pracownikami naukowymi, ekspertami w danej dziedzinie. Program wykładów, dyskusji, warsztatów doświadczalnych będzie obejmował tematy z różnych dziedzin wiedzy m.in.: z Astronomii, Antropologii, Biologii, Matematyki, Fizyki, Chemii, Paleontologii, Ekonomii, Psychologii, Medycyny, Prawa i wielu innych.
Na naszych zajęciach młodzi odkrywcy dowiedzą się m.in.: Czemu wyginęły dinozaury? Jak wygląda wszechświat i czy można zakleić czarną dziurę? Skąd się wzięły i po co nam pieniądze? Czy to magia czy fizyka? oraz znajdą odpowiedzi na wiele innych pytań.
Sposób prowadzenia wykładów oraz forma przekazu dostosowane są do trzech grup wiekowych: Odkrywcy (6-9 lat), Poszukiwacze (10-12 lat) oraz Eksperci (13-18 lat).
Każdy student Akademii otrzymuje indeks, do którego będzie zbierał zaliczenia z zajęć.
Aleksandra Wawroś