14 lutego – „Dzień Świętego Walentego”

lut 17, 2014 Liceum Brak komentarzy

Samorząd Szkolny przygotował Walentynkowy Konkurs Piosenki Miłosnej. Jury było 3 osobowe – pani Oliwia Kulisz – Koza, ojciec Tomasz Woźny i trzecia osoba – publiczność. Swoje miłosne piosenki przedstawili: Trio – Julia Plaza, Ania Kierach, Nadia Gembała, duety: Zuzia Brzezina i Kacper Wieczorek, Nadia Gembała i Julia Plaza, Karolina Krupa i Wiktoria Szwed, Agnieszka Kiner i Łukasz Tomala, solo: Karolina Krupa, Maja Kita, Milena Karasiewicz oraz grupowo i spontanicznie kl. I SP z akompaniamentem pani Agaty Kowalskiej.

Podczas koncertu zostały doręczone „Walentynki” zbierane w „Poczcie Walentynkowej”.

Po występach konkursowych publiczność oddała swoje głosy, które zostały zliczone i zsumowane z głosami Jurorów. W czasie, gdy komisja konkursowa pracowała, klasa II LO z ojcem Tomaszem Woźnym zaśpiewała „Serduszko puka w rytmie cha-cha”. Jako gwiazda wystąpiła także pani Oliwia Kulisz – Koza, która pokazała po raz kolejny, że po angielsku potrafi nie tylko mówić ale i śpiewać oraz Patrycja Wilk.

I miejsce w konkursie zdobyli Zuzia Brzezina i Kacper Wieczorek z kl. V SP,

II miejsce zdobyły ex aequo: Karolina Krupa z kl. IV SP i Maja Kita z I Gim.,

III miejsce wyśpiewali Agnieszka Kiner i Łukasz Tomala z III LO.

Sponsorami nagród byli: za I miejsce – wejście do SPA – „Hotel Zamek Lubliniec, za II miejsce – karnet na 10 wejść na basen w Herbach – Szkolna Spółdzielnia Uczniowska „Wyrwigrosz”, która ufundowała również słodkie niespodzianki dla wszystkich śpiewających, za III miejsce – obiady w szkolnej stołówce – pan Piotr Plaza.

Na koncercie bawiła się cała szkoła – nawet „zerówka” przyszła zaśpiewać piosenki z naszymi gwiazdami i laureatami I miejsca.

Dziękujemy serdecznie sponsorom oraz osobom, które szczególnie zaangażowały się w organizację koncertu: Oliwerowi Famule – scenariusz i prowadzenie koncertu, Sandrze Franciszok – poczta walentynkowa, zapisy do konkursu i prowadzenie koncertu, panu Krzysztofowi Gembale i Pawłowi Dzik – obsługa dźwięku i obsługa techniczna.

Dziękujemy wszystkim za występ i  przygotowanie się oraz jurorom za ich celne i sprawiedliwe oceny.

Aleksandra Najgebauer